You are currently viewing Kryptowaluty – co to takiego ?

Kryptowaluty – co to takiego ?

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta jest to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach.

Bardziej po ludzku Kryptowaluta jest jak cyfrowa forma gotówki, którą już w tych czasach możesz użyć do płatności. Dzięki temu, że kryptowaluta jest cyfrowa po zakupie stajesz się posiadaczem i właścicielem danej jednostki kryptowaluty, a co za tym idzie możesz nią zapłacić lub przesłać do znajomego, który znajduje się w dowolnym miejscu na ziemi.

Można by rzec, że to nic innowacyjnego w porównaniu do banków, Pay Pall itp.

Otóż nie w przypadku tych pierwszych o przesłanie swoich środków musisz prosić instytucje, które de facto posiadają Twoje środki o przesłanie ich na wskazane konto.

Natomiast w przypadku Kryptowalut nie ma organizacji, to Ty sam zarządzasz swoimi kryptowalutami i za pomocą swoich portfeli sprzętowych, portfeli online możesz samemu przesyłać kryptowaluty na wskazany adres. To Ty zarządzasz swoimi środkami !!!

Czym różni się Kryptowaluta od Złotówki, Euro, Dolara itp. ?

Kryptowaluta emitowana jest w określonej ilości i nigdy nie nastąpi jej dodruk jak w przypadku pieniądza a co za tym idzie, jeżeli na rynek wypuszczone jest powiedzmy 21 milionów sztuk danej kryptowaluty to tyle będzie przez cały czas w obiegu i ani sztuki więcej. Natomiast w przypadku pieniądza ma się to zgoła inaczej. Co chwilę rządy różnych krajów wykonują dodruk doprowadzając do katastrofalnych skutków i inflacji.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Marek

    Przydatny artykuł

  2. Asia

    Bardzo dobrze wyjaśnione pojęcie kryptowaluty, fajnie że autor pokazuje na czym polega różnica między pieniądzem papierowym A tym w sieci.

Dodaj komentarz