You are currently viewing Money2Money – jak rozliczać się z podatku

Money2Money – jak rozliczać się z podatku

Jeżeli chodzi o rozliczanie z podatku to mamy dwie możliwości.

Pierwsza to rozliczanie na podstawie własnej działalności i wystawiania faktury portalowi Money2money.

W przypadku, gdy nie ma się własnej działalności gospodarczej, to możemy rozliczać się jako osoba fizyczna na podstawie podatku ryczałtowego od tak zwanych przychodów ewidencjonowanych.

Jak tego dokonać:

 1. Zacznij od tego aby pobrać przede wszystkim swoją umowę z Money2Money, która znajduje się w szczegółach twojego konta dusząc w swoje imię i nazwisko po prawej stronie u góry strony Money2Money. Umowę najlepiej sobie wydrukuj.
 2. W momencie wygenerowania prowizji na panelu i zlecenia jej do wypłaty na twoim panelu w zakładce ” Moje zarobki” wygeneruje się Tobie dokument księgowy. Pobierz ten dokument i najlepiej wydrukuj.
 3. Jeżeli rozliczasz się jako osoba fizyczna nie posiadająca działalności gospodarczej to dzięki umowie jaką otrzymałeś/aś od Money2Money możesz się rozliczyć na podstawie podatku ryczałtowego.
 4. Od każdej wypłaconej kwoty na swoje konto bankowe płacisz 8,5% podatku na swój mikro rachunek podatkowy. Dla przykładu wypłacając 1000 zł na swoje konto bankowe płacisz na swój mikro rachunek 85 zł podatku tj. 8,5 % od kwoty 1000 zł.(podatek 8,5% płacisz do 100 tysięcy złotych w danym roku rozliczeniowym, jeżeli przekroczysz 100 tysięcy złotych w danym roku rozliczeniowym, wtedy podatek wzrasta do 12,5 %.
 5. Jeżeli nie posiadasz mikro rachunku podatkowego możesz go sobie utworzyć na tej stronie https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego/
 6. Pamiętaj mikro rachunek podatkowy jest Twoim indywidualnym rachunkiem do opłacania podatków.
 7. Jeżeli już masz wygenerowany mikro rachunek podatkowy a pierwszy przelew dotarł na Twoje konto możesz dokonać opłaty podatku wchodząc na swoim koncie w przelew podatkowy, później wybierając typ formularza PPE oraz rozliczenie miesięczne, gdzie wpisujesz miesiąc w którym został wygenerowany rachunek. Na opłatę masz czas do 20 następnego miesiąca. Czyli, jeżeli rachunek został np. wygenerowany w listopadzie to podatek musisz opłacić do 20 grudnia.
 8. Po opłaceniu pierwszego podatku musisz złożyć do Urzędu Skarbowego oświadczenie na wzór tego poniżej.

9. Możesz napisać takie oświadczenie własnoręcznie na zwykłym kartce lub na komputerze. Najlepiej oświadczenie złóż w 2 egzemplarzach a na jednym poproś o podbicie przyjęcia i weź ze sobą jako potwierdzenie złożenia.
10. Najlepiej załóż sobie teczkę i w teczce wpinaj sobie wszystkie rachunki z Money2Money i do każdego rachunku dopinaj potwierdzenie opłacenia podatku z historii Twoich przelewów.

11. Na koniec roku udaj się do jakiegokolwiek księgowego i poproś go aby przygotował dla ciebie PIT 28.

12. Przekaż księgowemu wszystkie rachunki + potwierdzenie opłacenia podatków + umowę z Money2Money.

13. Koszt przygotowania takiego PIT-u nie powinien wynieść więcej niż 50-60 zł.

14. PIT 28 musisz złożyć do końca lutego i jest to PIT niezależny niż PIT 37, który składasz do końca kwietnia z tytułu pracy na umowie.

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Krystian

  Krótko i na temat. Takich artykułów chcemy.

 2. Bogna

  Dobra robota. Już wiem jak postępować krok po kroku, gdy wypłacę swój zarobek z Money2money. dzięki

 3. Aga

  Super artykuł na temat rozliczania się z Money2money , czegoś takiego było trzeba dla laików w tym temacie.

 4. Kamil

  Bardzo pomocny artykuł dla osób chcących rozpocząć przygodę z Money2Money. Jak widać rozliczenie z Urzędem Skarbowym nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz